Bezpiecznywtłumie.pl - czyli jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

Jak zadbać o własne bezpieczeństwo? Jakie są najnowsze wiadomości na temat terroryzmu na świecie? Jakie technologie pomogą nam poczuć się bezpiecznie? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy na stronie internetowej Bezpiecznywtłumie.pl.

Bezpiecznywtłumie.pl to blog ekspercki, którego autorem jest Bartosz Grduszak – koordynator ds. bezpieczeństwa i biegły sądowy w dziedzinie ochrony fizycznej i bezpieczeństwa imprez masowych oraz bezpieczeństwa tłumów.

- Z branżą bezpieczeństwa jestem związany od ponad 10 lat a do obrania takiej drogi zainspirowała mnie historia mojego pradziadka, który w trakcie Powstania Wielkopolskiego pełnił służbę ochronną, a przez kolejne lata pracował w Straży Granicznej – pisze autor bloga, Bartosz Grduszak.

Tematem przewodnim bloga jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo - począwszy na bezpieczeństwie osobistym, po bezpieczeństwo tłumów, a także jednostek w tłumie w sytuacjach zagrożenia.

Warto zapoznać się z zakładką Dobre praktyki. Posty tam umieszczone odpowiadają na pytania, jak zachować się w sytuacjach ekstremalnych, jak np. atak nożownika, ale również na co dzień – jak nie zgubić dziecka w tłumie, jak zachować się na drodze, gdy przejeżdża karetka na sygnale, czy jak ustrzec się przed kieszonkowcami.

Oprócz porad, na blogu znajdziemy także raporty dotyczące przejawów terroryzmu na świecie, a także technologie, które pozwalają zwiększać poziom bezpieczeństwa. Autor przedstawia ciekawostki ze świata militariów, ale także proste w użyciu aplikacje na smartfona dla każdego. Na stronie publikowane są wywiady z ekspertami ds. bezpieczeństwa.
Zachęcamy do lektury!

 red. Sławomir Farbaniec