Pozostałe informacje

Przez trzy październikowe dni w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bursaki w Krośnie czeka nas siatkarskie święto. W dniach 4-6 października odbędzie się XI Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Natomiast po raz siódmy zostanie zorganizowana akcja krwiodawstwa, każdy oddający krew otrzyma karnet na siatkarski sezon 2018/2019. W piątek w Urzędzie Miasta podczas konferencji prasowej przekazano szczegóły turnieju.

Zespół Szkół Publicznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie oraz Szkoła Podstawowa w Wietrznie wygrały instalacje fotowoltaiczne w konkursie „Najlepsza szkoła pod słońcem”, organizowanym przez IKEA oraz spółki zarządzające farmami wiatrowymi firmy.

Kampania przedwyborcza w naszym regionie nabiera rumieńców. W zeszłym tygodniu w Rogach (gmina Miejsce Piastowe) gościła wicepremier Beata Szydło, która poparła w staraniach o reelekcję wójta Jaślisk Adama Dańczaka, burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara oraz kandydantkę na wójta gminy Miejsce Piastowe Dorotę Chilik. Ta ostatnia zorganizowała już pierwszy briefing prasowy, na którym zwrócono uwagę na aktywizację gospodarczą "rynków" każdej miejscowości w gminie Miejsce Piastowe.

W czwartkowy poranek (20.09) doszło do dwóch włamań w rejonie osiedla Tysiąclecia. Na ulicy Naftowej doszło do włamania w sklepie Jedynka, natomiast na ul. Wolności doszło do kradzieży w zakładzie optycznym. Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawcy/sprawców obu włamań z kradzieżami.

POLECAMY: 40. Krośnieńskie Spotkania Teatralne

czwartek, 20 wrzesień 2018 16:16

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na jubileuszowe 40. Krośnieńskie Spotkania Teatralne. Jedne z najstarszych w Polsce, ciągle atrakcyjne dla publiczności, mogące się poszczycić prawdziwą aleją gwiazd. Nie zabraknie ich oczywiście w tegorocznej jubileuszowej edycji. A pogram został tak ułożony, aby na krośnieńskiej scenie pojawili się artyści i teatry, z którymi współpracujemy od lat i wielokrotnie mieliśmy okazję ich oklaskiwać.

UWAGA: Rozpoczyna się akcja szczepienia lisów

czwartek, 20 wrzesień 2018 13:30

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 27 września do 6 października br. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Przyjęto protokół określający uzgodnienia w zakresie rozwiązań odnoszących się do standardów bezpieczeństwa w odniesieniu do koncepcji obejmującej budowę tuneli w ramach S-19.

Uwaga na maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej teoretycznie przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Odbierając takiego maila otrzymujemy zawirusowaną korespondencję elektroniczną. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika. Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze.

Strona 1 z 178