Bezmyślne wypalanie traw. W Rogach z pożarem walczyło kilka zastępów straży pożarnej

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Niestety, w naszym powiecie nadal dochodzi do bezmyślnych podpaleń traw. Należy pamiętać, że w takich pożarach niszczy się nie tylko trawa i gleba, ale także giną zwierzęta a nawet ludzie, a kary za podpalania są wysokie.

Wypalona trawa, dużo dymu, ognia i kilka zastępów strażaków walczących z pożarem to efekt dzisiejszego podpalenia traw w miejscowości Rogi. Pożar został zauważony kilkanaście minut przed godziną 15. Unoszące się kłęby dymu były widoczne już z kilku kilometrów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 jednostki straży pożarnej.

Strażacy za pomocą tłumic ugasili rozprzestrzeniający się ogień. Działania prowadziły zastępy z JRG Krosno, OSP KSRG Iwonicz oraz OSP KSRG Rogi.

Od kilku miesięcy strażacy niemal codziennie, po kilka razy interweniują przy pożarach traw w naszym powiecie.

Przypominamy, że z ogniem nie ma żartów. Wysuszone trawy palą się bardzo szybko i trudno nad tym zapanować. Za nieprzestrzeganie zakazu wypalania traw grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych, areszt, a w niektórych przypadkach nawet kara 8 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o niewypalanie traw. To nic nie daje, tylko niszczy przyrodę oraz samego siebie.

red. fot. Radosław Sowiński

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • ekolog

  napisane przez ekolog

  sobota, 28 kwiecień 2018 07:07

  Wypalając trawy zabijacie bardzo pożyteczne stworzenie dermacentor reticulatus . Apeluje do wszystkich przestańcie wypalać trawy.

 • terrry

  napisane przez terrry

  sobota, 21 kwiecień 2018 20:16

  Ukarać kilku dla przykładu i skończy się wypalanie traw.
  Dlaczego nie ma kar, kto ma w tym ineres ???

 • cynik

  napisane przez cynik

  sobota, 21 kwiecień 2018 18:56

  Mieszkańcy Rogów doskonale wiedzą kto podpala suche trawy. Wystarczy podejść pod sklep i miejscowe pijaczki za puszkę browaru dostarczą informacji na temat podpalaczy.
  "Bo żeby strażak mógł gasić - podpalacz musi podpalać."