Bezmyślne wypalanie traw. W Rogach z pożarem walczyło kilka zastępów straży pożarnej

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Niestety, w naszym powiecie nadal dochodzi do bezmyślnych podpaleń traw. Należy pamiętać, że w takich pożarach niszczy się nie tylko trawa i gleba, ale także giną zwierzęta a nawet ludzie, a kary za podpalania są wysokie.

Wypalona trawa, dużo dymu, ognia i kilka zastępów strażaków walczących z pożarem to efekt dzisiejszego podpalenia traw w miejscowości Rogi. Pożar został zauważony kilkanaście minut przed godziną 15. Unoszące się kłęby dymu były widoczne już z kilku kilometrów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 jednostki straży pożarnej.

Strażacy za pomocą tłumic ugasili rozprzestrzeniający się ogień. Działania prowadziły zastępy z JRG Krosno, OSP KSRG Iwonicz oraz OSP KSRG Rogi.

Od kilku miesięcy strażacy niemal codziennie, po kilka razy interweniują przy pożarach traw w naszym powiecie.

Przypominamy, że z ogniem nie ma żartów. Wysuszone trawy palą się bardzo szybko i trudno nad tym zapanować. Za nieprzestrzeganie zakazu wypalania traw grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych, areszt, a w niektórych przypadkach nawet kara 8 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o niewypalanie traw. To nic nie daje, tylko niszczy przyrodę oraz samego siebie.

red. fot. Radosław Sowiński

 

Partnerzy portalu: