CHORKÓWKA: Pożar budynku gospodarczego

fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl

Do pożaru budynku gospodarczego doszło w Chorkówce w środę przed południem. Na miejscu interweniowało kilkunastu strażaków.

W środę (6.12) około godziny 9:30 pożar został zauważony przez sąsiada, który szybko poinformował służby ratunkowe. Po kilku minutach na miejscu pierwsi byli strażacy z OSP Leśniówka, którzy przystąpili do akcji gaśniczej. 

Jeszcze przed przyjazdem strażaków sąsiedzi, którzy zauważyli pożar wraz ze zgłaszającym przystąpili do zminimalizowania rozprzestrzeniania się ognia, rzucając w pożar śniegiem. Ogień nie przedostał się na dach. 

Strażacy ugasili płonący budynek za pomocą dwóch linii gaśniczych. Spaleniu uległa część wyposażenia i elementy konstrukcyjne budynku gospodarczego.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był składowany w budynku gospodarczym tlący się popiół z pieca przy którym było źródło pożaru. 

Strażacy po kilkudziesięciu minutach zakończyli akcję gaśniczą, którą dowodził zastępca dowódcy JRG Krosno mł. bryg. Krzysztof Marszałek.

W akcji uczestniczyły zastępy:
- JRG Krosno (GCBARt, GCBA, SLOp)
- OSP Leśniówka (GBA)
oraz patrol policji KP Dukla.

red. fot. Maciej Drzyzga, Rafał Szubrycht

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Jaro

    napisane przez Jaro

    czwartek, 07 grudzień 2017 12:24

    Ktoś może wie czy była dysponowana miejscowa OSP?