.

NOWA WIEŚ: Trudny dojazd strażaków do pożaru

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Tylko lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze mogły dojechać do domu, w którym wybuchł pożar wewnątrz kotłowni w Nowej Wsi (gm. Dukla). Na szczęście pożar okazał się niewielki.

We wtorek (9.05) tuż po godzinie 8. straż pożarna została powiadomiona o pożarze wewnątrz murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś w gminie Dukla.

Na miejsce wysłano sekcję gaśniczą z JRG Krosno oraz trzy zastępy strażaków z jednostek w Dukli i Równego. Na szczęście szybko przyszła informacja, że pożar został ugaszony przez mieszkańców. Ogień pojawił się w kotłowni budynku, gdzie składowane były materiały do palenia. Pożar spowodowany był żarzącym się popiołem wyciągniętym z pieca i pozostawionym przy rozpałce.

Do budynku prowadzi wąski most przez rzekę Jasiołkę, a nieopodal jest przejazd przez rzekę jednak jest on zarośnięty. - Gdyby pożar okazał się większy i trzeba byłoby wjechać ciężkimi gaśniczymi samochodami, dom mógłby spłonąć, bo przejazd dla tych wozów praktycznie nie istnieje ani przez most, ani przez rzekę - mówili strażacy podczas dzisiejszej akcji gaśniczej.

Na miejscu pojawili się również policjanci oraz ratownicy medyczni, którzy przebadali mieszkankę domu, starszą kobietę, która poczuła się źle. Jednak nie potrzebowała hospitalizacji i pozostała w domu. 

W działaniach uczestniczyły jednostki z:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault - zawrócono)
- OSP KSRG Dukla (GLBARt, Fiat, GBA Mercedes)
- OSP KSRG Równe (GLM Renault).

red. | fot. OSP KSRG Dukla

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Uku

    napisane przez Uku

    wtorek, 09 maj 2017 12:18

    Dlatego sądzę, że szybkie natarcie, które wygląda jak myjka ciśnieniowa na lekkich samochodach ratowniczo-gaśniczych jest strzałem w dziesiątkę. Tu mamy świetny przykład.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze