NOWA WIEŚ: Trudny dojazd strażaków do pożaru

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Tylko lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze mogły dojechać do domu, w którym wybuchł pożar wewnątrz kotłowni w Nowej Wsi (gm. Dukla). Na szczęście pożar okazał się niewielki.

We wtorek (9.05) tuż po godzinie 8. straż pożarna została powiadomiona o pożarze wewnątrz murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś w gminie Dukla.

Na miejsce wysłano sekcję gaśniczą z JRG Krosno oraz trzy zastępy strażaków z jednostek w Dukli i Równego. Na szczęście szybko przyszła informacja, że pożar został ugaszony przez mieszkańców. Ogień pojawił się w kotłowni budynku, gdzie składowane były materiały do palenia. Pożar spowodowany był żarzącym się popiołem wyciągniętym z pieca i pozostawionym przy rozpałce.

Do budynku prowadzi wąski most przez rzekę Jasiołkę, a nieopodal jest przejazd przez rzekę jednak jest on zarośnięty. - Gdyby pożar okazał się większy i trzeba byłoby wjechać ciężkimi gaśniczymi samochodami, dom mógłby spłonąć, bo przejazd dla tych wozów praktycznie nie istnieje ani przez most, ani przez rzekę - mówili strażacy podczas dzisiejszej akcji gaśniczej.

Na miejscu pojawili się również policjanci oraz ratownicy medyczni, którzy przebadali mieszkankę domu, starszą kobietę, która poczuła się źle. Jednak nie potrzebowała hospitalizacji i pozostała w domu. 

W działaniach uczestniczyły jednostki z:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault - zawrócono)
- OSP KSRG Dukla (GLBARt, Fiat, GBA Mercedes)
- OSP KSRG Równe (GLM Renault).

red. | fot. OSP KSRG Dukla

 

Partnerzy portalu: