NOWA WIEŚ: Trudny dojazd strażaków do pożaru

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Tylko lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze mogły dojechać do domu, w którym wybuchł pożar wewnątrz kotłowni w Nowej Wsi (gm. Dukla). Na szczęście pożar okazał się niewielki.

We wtorek (9.05) tuż po godzinie 8. straż pożarna została powiadomiona o pożarze wewnątrz murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś w gminie Dukla.

Na miejsce wysłano sekcję gaśniczą z JRG Krosno oraz trzy zastępy strażaków z jednostek w Dukli i Równego. Na szczęście szybko przyszła informacja, że pożar został ugaszony przez mieszkańców. Ogień pojawił się w kotłowni budynku, gdzie składowane były materiały do palenia. Pożar spowodowany był żarzącym się popiołem wyciągniętym z pieca i pozostawionym przy rozpałce.

Do budynku prowadzi wąski most przez rzekę Jasiołkę, a nieopodal jest przejazd przez rzekę jednak jest on zarośnięty. - Gdyby pożar okazał się większy i trzeba byłoby wjechać ciężkimi gaśniczymi samochodami, dom mógłby spłonąć, bo przejazd dla tych wozów praktycznie nie istnieje ani przez most, ani przez rzekę - mówili strażacy podczas dzisiejszej akcji gaśniczej.

Na miejscu pojawili się również policjanci oraz ratownicy medyczni, którzy przebadali mieszkankę domu, starszą kobietę, która poczuła się źle. Jednak nie potrzebowała hospitalizacji i pozostała w domu. 

W działaniach uczestniczyły jednostki z:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault - zawrócono)
- OSP KSRG Dukla (GLBARt, Fiat, GBA Mercedes)
- OSP KSRG Równe (GLM Renault).

red. | fot. OSP KSRG Dukla

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Uku

    napisane przez Uku

    wtorek, 09 maj 2017 12:18

    Dlatego sądzę, że szybkie natarcie, które wygląda jak myjka ciśnieniowa na lekkich samochodach ratowniczo-gaśniczych jest strzałem w dziesiątkę. Tu mamy świetny przykład.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze