KROSNO: Pożar w domu. Poszkodowany mężczyzna

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze wewnątrz drewnianego budynku mieszkalnego w krośnieńskiej dzielnicy Białobrzegi. Tylko dzięki szybkiej reakcji sąsiada udało się zminimalizować straty i prawdopodobnie uratować życie 24-latka. W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

W niedzielę (26.03.2017) o godzinie 22:48 do dyżurnych Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego przy ulicy Żwirowej w krośnieńskiej dzielnicy Białobrzegi. Wewnątrz budynku miała znajdować się jedna osoba.

Po kilku minutach od zgłoszenia na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy z JRG Krosno oraz OSP Krosno-Białobrzegi. Do wnętrza budynku wprowadzono dwie roty strażaków, którzy przystąpili do gaszenia pożaru w natarciu. Trzecia rota do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego udzieliła pomocy 24-letniemu mężczyźnie (m.in. tlenoterapii), który z oparzeniami ręki, twarzy i oczu znalazł schronienie u sąsiadów.

Gdy zaistniał pożar mężczyzna spał wewnątrz palącego się domu. Gdy się przebudził i zauważył ogień wydostał się na zewnątrz, przeskoczył przez ogrodzenie i zaalarmował sąsiadów o pożarze, po czym wrócił do środka palącego się pomieszczenia kuchennego.

Po dramatycznej informacji sąsiad zadzwonił pod telefon alarmowy 998, by zawiadomić służby o pożarze i szybko udał się do palącego się domu, gdzie odłączył prąd, wyprowadził rannego domownika i próbował gasić pożar. To właśnie dzięki szybkiej reakcji sąsiada udało się prawdopodobnie uratować życie 24-latka i zminimalizować straty. 

Strażacy szybko opanowali pożar, który powstał w kuchni od niesprawnego gniazdka elektrycznego. Rozebrano nadpalone elementy ścian, usunięto z wnętrza spalone meble oraz sprawdzono za pomocą kamery termowizynej cały budynek. Na szczęście ogień wyrządził szkody materialne tylko w kuchni i łazience, nie przedostał się na poddasze budynku.

Na miejscu zdarzenia pojawili się również funkcjonariusze policji z KMP Krosno oraz Pogotowie Energetyczne i Pogotowie Gazowe. Od budynku odcięto dopływ prądu i gazu.

Policjanci będą prowadzić czynności, które dokładnie pozwolą na określenie przyczyny zdarzenia.

W akcji ratowniczo-gaśniczej, którą dowodził st. kpt. Piotr Szydło i trwała ponad dwie godziny brały udział zastępy:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP Krosno - Białobrzegi (GLBAw Ford)
- OSP Krosno - Suchodół (GBA Star-MAN)
- OSP KSRG Krosno - Turaszówka (GBA Mercedes, GCBA Jelcz)
oraz
- SPPR Krosno Zespół Ratownictwa Medycznego
- patrole policyjne KMP Krosno
- Pogotowie Energetyczne
- Pogotowie Gazowe

red. | fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • Krystian

  napisane przez Krystian

  poniedziałek, 27 marzec 2017 17:09

  Ja słuszałem bo akurat mieszkam nie daleko

 • Marcinek

  napisane przez Marcinek

  poniedziałek, 27 marzec 2017 08:43

  mój szwagier bohater !!!

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze