Krosno/Łęki Dukielskie: Rozległe pożary traw i zarośli

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

W ostatniej chwili strażacy uratowali pole pszenicy w krośnieńskiej dzielnicy Białobrzegi. Natomiast w Łękach Dukielskich spalił się duży obszar traw i zarośli. To wszystko przez ludzką głupotę.

Wtorkowe południe (12.07) nie należało do spokojnych dla strażaków z kilku miejscowości. Do pożaru siana i zarośli doszło najpierw w Krośnie przy ulicy Wierzbowej (dzielnica Białobrzegi). Do pożaru wyjechał zastęp z JRG Krosno oraz zastęp OSP Krosno-Białobrzegi. Strażacy w ostatniej chwili "złapali" ogień przed polem pszenicy. Działania strażaków polegały na ugaszeniu i przelaniu wodą pogorzeliska przy użyciu linii szybkiego natarcia.

Natomiast kilka minut później strażacy z Dukli, Łęk Dukielskich i Wietrzna zostali wezwani do pożaru traw i zarośli w Łękach Dukielskich. Obszar pożaru był bardzo duży. Ugaszenie ognia nie było łatwe, wiał porywisty wiatr. 

Jeszcze raz przestrzegamy przed wypalaniem i podpalaniem traw i nieużytków rolnych! 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.