Szklary: Pożar balotów siana

fot. OSP KSRG Rymanów fot. OSP KSRG Rymanów

Od około 1:30 w nocy z soboty na niedzielę (2/3.07) strażacy walczyli z pożarem wielu balotów siana w Szklarach (gmina Jaśliska). W działaniach uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej, a działania trwały prawie 5 godzin.

Pożar został zauważony około 1:30 w nocy z soboty na niedzielę. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Krosno. OSP KSRG Rymanów, OSP KSRG Posada Dolna, OSP KSRG Dukla, OSP Jaśliska, OSP Posada Jaśliska, OSP Tylawa, OSP Barwinek.

W akcji gaśniczej uczestniczył również traktor, za pomocą którego wyworzone było siano z miejsca pożaru. 

red. | fot. OSP KSRG Rymanów, Konrad Zarzyczny - Krosno112.pl

 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

5 komentarzy

 • Strażak

  napisane przez Strażak

  wtorek, 05 lipiec 2016 12:09

  do "Ziom" i "Ciekawy": jednostki z Posady Górnej i Królika Polskiego z tego co wiem są zwykłymi OSP z terenem działania tylko na terenie gminy Rymanów, a Szklary są już w gminie Jaśliska i pewnie dlatego nie zostały wezwane do tego pożaru, ale to i tak zależy tylko i wyłącznie od dysponującego SiŚ czyli dyżurnego psp

 • a

  napisane przez a

  poniedziałek, 04 lipiec 2016 21:38

  Czyli JRG Krosno nie ma szans tam dotrzeć szybciej niż po 40 minutach. Do pożaru takiego jak siano w polu, to wg mnie nie ma sensu wg dysponowanie JRG.

 • cynik

  napisane przez cynik

  poniedziałek, 04 lipiec 2016 13:24

  "Bo żeby strażak mógł gasić, podpalacz musi podpalać".
  Najlepiej sprawców szukać wśród miejscowej gównażerii.

 • ziom

  napisane przez ziom

  poniedziałek, 04 lipiec 2016 08:17

  "Ciekawy" Zainteresowało mnie twoje pytanie i postanowiłem sprawdzić jak to jest z tymi odległościami z poszczególnych jednostek do miejsca akcji. OSP Barwinek do Szklar ma 15km o 1km więcej niż OSP Rymanów ale o 4km mniej niż OSP Dukla a dla ciekawskich JRG Krosno ma 30km. A jeśli chodzi o niezadysponowanie tamtych jednostek to pewnie nikt ci nie odpowie na to pytanie.

 • Ciekawym

  napisane przez Ciekawym

  niedziela, 03 lipiec 2016 09:53

  Ciekawym dlaczego niezadysponowali posade górną i królik polski jak mieli najbliżej do tego zdarzenia tylko barwinek z konca powiatu. ???????