Pożary

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w jednej z hal produkcyjnych huty szkła w Krośnie przy ul. Tysiąclecia. Na szczęście nikt z pracowników nie został ranny.

Dramatyczny pożar w jednym z domów w Lubatowej (gm. Iwonicz-Zdrój). Strażacy w piątkowy poranek zostali wezwani do pożaru domu, wewnątrz którego miała przebywać jedna osoba. 

W środę wieczorem strażacy zostali wezwani do płonącego samochodu w Krościenku Wyżnym. Pojazd spłonął doszczętnie, w jego wnętrzu nie było nikogo. Do tej pory właściciel nie zgłosił się na policję.

W wyniku pożaru doszczętnie spłonęło pomieszczenie wraz z wyposażeniem w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Jarzębinowej w miejscowości Szczepańcowa.

Cztery zastępy straży pożarnej i patrol policji interweniowali w sobotę (9.03) w Jedliczu przy ul. Sikorskiego w związku z pożarem suchej trawy.

Kilkudziesięciu strażaków OSP i PSP gasiło wczoraj (8.03) ogromny pożar suchych traw w gminie Chorkówka.

2086 strażaków i 386 pojazdów pożarniczych uczestniczyło w ostatnich dniach w 225 akcjach gaśniczych podpalanych nieużytków. W sumie spłonęło ponad 90 hektarów. Największy pożar traw i zarośli zanotowano w niedzielę (3.03) w Krośnie przy ul. Sikorskiego, gdzie spłonęło niecałe 10 hektarów.

Wiosenna aura sprzyja rozpoczęciu prac porządkowych na polach oraz w przydomowych ogródkach. Jedną z metod na tzw. „wiosenne porządki” jest wypalanie suchej, pozimowej trawy. Przypominamy, że wypalanie pozostałości roślinnych jest zabronione i grożą za to surowe kary. Ogień jest bardzo niebezpieczny, nie tylko dla zwierząt, ale także dla ludzi.

Strona 1 z 53
 

Partnerzy portalu: