Pożary

Dramatyczny krajobraz po nocnym oberwaniu chmury na terenie Krosna i powiatu. W akcji przeciwpowodziowej bierze udział już około kilkuset strażaków PSP i druhów OSP z prawie wszystkich jednostek na terenie naszego powiatu, a jest ich 95. 

W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru wewnątrz domu w Przybówce. Pożar powstał w jednym z pokojów od nieszczelnego piecyka. Dom zamieszkuje Kamil Kevin Suski, który co roku dekorował go ponad 50 tys. lampek choinkowych. 

CHORKÓWKA: Pożar drewutni niedaleko ronda

sobota, 27 kwiecień 2019 09:47

W sobotnie przedpołudnie (przed godz. 10.) strażacy zostali wezwani do pożaru drewutni w Chorkówce niedaleko ronda. Prawdopodobnie doszło do rozprzestrzenienia ognia podczas gotowania ziemniaków dla kur.

Strażacy interweniowali w środowy poranek na terenie huty Krosglass przy ulicy Tysiąclecia w Krośnie. W jednej z hal, z wanny wyciekło 600 kg płynnego szkła. Obyło się bez poszkodowanych.

PUSTYNY: Spłonęła drewniana altana przy Dukielskiej

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 12:05

Cztery zastępy straży pożarnej gasiło pożar drewnianej altany w Pustynach przy ul. Dukielskiej w poniedziałkowe południe. Obyło się bez osób poszkodowanych.

35-letniego mieszkańca gminy Jedlicze czeka proces sądowy po tym jak podpalił pustostan, mieszkaniec Dobieszyna dostał mandat w wysokości 500 zł za podpalanie traw, starsza kobieta i kolejny mieszkaniec Dobieszyna zostali pouczeni po tym jak podpalili nieużytki rolne. To efekt pracy policjantów, którzy w ostatnim czasie prowadzą intensywne czynności w ujawnieniu podpalaczy nieużytków oraz pustostanów.

Wczesnym rankiem strażacy zostali zadysponowani do pożaru komina w budynku mieszkalnym w Krośnie na ulicy Zagórze. Po rozpoznaniu na miejscu stwierdzono pożar poddasza.

W sobotę (23.03) około godz. 9:40 zaalarmowani zostali strażacy z OSP Posada Dolna oraz OSP Milcza do słupa dymu na łące widoczego z drogi. W tym samym czasie zadysponowane zostało również OSP Besko (powiat sanocki) do pożaru traw widocznego z ulicy Hrabeńskiej.

Strona 1 z 54
 

Partnerzy portalu: