.

OSP TARGOWISKA: Mercedes i Lublin oficjalnie w podziale bojowym jednostki

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Strażacy z Gminy Miejsce Piastowe w ostatnich dniach nie mogą narzekać na brak wydarzeń. W piątek do OSP Miejsce Piastowe zawitał nowy samochód Volvo, a już w niedzielę oficjalnie przyjęto do podziału bojowego OSP Targowiska dwa pojazdy: średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes oraz lekkiego Lublina.

W niedzielne popołudnie, 7 października zrobiło się dość głośno od strażackich syren w Targowiskach, w gminie Miejsce Piastowe. Na szczęście tym razem ich dźwięk był zwiastunem czegoś dobrego. Wprost spod remizy OSP Miejsce Piastowe na nowy plac przy remizie OSP Tragowiska, przejechał konwój ze strażackimi Mercedesem i Lublinem.

Właśnie od niedzieli przyjęto oficjalnie "na stan" OSP Tragowiska średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego, który do tej pory służył w OSP Miejsce Piastowe oraz lekki samochód ratowniczy marki Lublin, który służył do niedawna w OSP Łężany. Z racji, że w Miejscu Piastowym oraz w Łężanach Gmina Miejsce Piastowe zakupiła nowe pojazdy (Volvo i Mercedes) strażacy z OSP Targowiska mogli pozyskać dwa nowe pojazdy. 

Na niedzielnej uroczystości druh Grzegorz Józefczyk przypomniał historię wozów, które służyły w Targowiskach przez kilkadziesiąt ostatnich lat. Do niedawna strażacy pracowali na średnim samochodzie ratowniczo-gaśniczych Star 266, który obecnie czeka na sprzedaż (kliknij).

Wójt Marek Klara zapowiedział, że to nie koniec zmian dla strażaków w Targowiskach oraz na terenie gminy. Teraz jednostka będzie się starać o wejście do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a do wymiany pozostały jeszcze dwa średnie samochody strażackie w Głowience i Widaczu. Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Krośnie Aleksander Mercik potwierdził, że w przyszłym roku plac przy remizie przejdzie dużą metamorfozę. 

Na uroczystości obecni byli również Zastępca Komendanta bryg. Zbigniew Nowak z KM PSP Krosno, Prezes dh Jan Kilar z ZOP ZOSP RP w Krośnie, Poseł na Sejm Joanna Frydrych, prezesi OSP z terenu Gminy Miejsce Piastowe. Uroczystość poprowadził dh Kazimierz Hadam.

Na koniec uroczystości kolumna prawie wszystkich samochodów strażackich z gminy Miejsce Piastowe przejechała ulicami Targowisk.

Gratulujemy pozytywnych zmian i życzymy wszystkim strażakom tyle samo powrotów co wyjazdów.

Zapraszamy na fotorelację

red. fot. Marcin Mikosz

Galeria

 

Partnerzy portalu: