RYMANÓW: Strażacy z Gminy Rymanów lepiej wyposażeni. OSP Sieniawa ze sprzętem hydraulicznym

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

We wtorek (12.06) przy Urzędzie Gminy w Rymanowie odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego dla 10 jednostek OSP z terenu gminy.

Za około 100 tys. złotych ochotnicy z terenu gminy Rymanów zostali wyposażeni w nowy sprzęt ratujący życie, który zakupiono w ramach projektu o bardzo długiej nazwie: "Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem - nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa". Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Nowy sprzęt trafił do jednostek:

OSP Sieniawa - zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego (agregat hydrauliczny, rozpieracz ramieniowy, nożyce hydrauliczne, rozpieracz cylindryczny, wąż zasilający.

OSP Rymanów Zdrój - defibrylator, torba ratownictwa medycznego PSP R1

OSP Klimkówka, OSP Ladzin, OSP Wróblik Królewski, OSP Milcza, OSP Posada Górna - zestaw ratownictwa medycznego PSP R1

OSP Bałucianka, OSP Nowa Wieś, OSP Deszno, OSP Rymanów - zestaw ratownictwa medycznego OSP R1.

red. fot. Marcin Mikosz

 

Partnerzy portalu: