Zaproponował łapówkę policjantom. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzuty

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Do próby wręczenia łapówki doszło w poniedziałek, w Moderówce (gm. Jedlicze). Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu kierującemu, który zaproponował policjantom łapówkę. Mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć zatrzymania jego prawa jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości. 40-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

W poniedziałek około godz. 13, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości w Moderówce. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego skodą, który o 56 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość.

- Policjanci poinformowali 40-letniego kierującego o zatrzymaniu jego prawa jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Na mężczyznę nałożono również mandat karny za kierowanie pojazdem, który nie posiada dopuszczenia do ruchu - poinformował asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, 40-latek wręczył policjantom 200 zł łapówki. Funkcjonariusze powiadomili oficera dyżurnego krośnieńskiej jednostki o wręczeniu korzyści majątkowej przez kierującego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz 40-latek odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia drogowe, ale także za przestępstwo udzielenia korzyści majątkowej. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

red., KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

5 komentarzy

 • Rysiek

  napisane przez Rysiek

  niedziela, 22 kwiecień 2018 23:05

  To do aresztu wsadzają za 200 zł?? policjanci niczym Supermeni ratują świat tyle że prawdziwe bandziory łażą po ulicach podczas gdy Policja robi sobie statystyki. SUPER brawo, tak jest najłatwiej ;-(

 • Gibalski

  napisane przez Gibalski

  piątek, 20 kwiecień 2018 22:19

  Proszę nie obrażać policjantów posądzając ich o branie łapówek. To już nie czasy komuny, kiedy milicjant był taki nieśmiały, że jak mu dawali to nie śmiał odmówić.(((-;

 • piotr

  napisane przez piotr

  czwartek, 19 kwiecień 2018 11:02

  Isc siedziec za 200 zł, nie opłaca sie.

 • Luk07

  napisane przez Luk07

  środa, 18 kwiecień 2018 22:23

  Funkcjonariuszą polecam zabrać się za coś bardzkej pożytecznego niż wlepianie mandatów w wysokości 1/4 miesięcznej wypłaty ,gdy by dostali więcej niż 200zl to napewno by ulegli..

 • marexks

  napisane przez marexks

  środa, 18 kwiecień 2018 21:27

  Jakby próbował wręczyć dwa zera więcej to może nie byłoby tego artykułu to tylko przypuszczenie nie stwierdzenie. Pozdrawiam kumatych :)