SIENIAWA: Awaria turbiny wiatrowej. Wiatr uszkodził trzy łopaty

fot. Konrad Zarzyczny - Krosno112.pl fot. Konrad Zarzyczny - Krosno112.pl

Kolejna awaria turbiny wiatrowej w Sieniawie. Niedawno podczas silnych porywów wiatru, uszkodzeniu i oderwaniu uległy trzy łopaty wiatraka. Części spadły nieopodal drogi krajowej nr 28.

W miejscowości Sieniawa w gminie Rymanów w zeszłym tygodniu doszło do awarii turbiny wiatrowej. Trzy lata temu również na tej samej farmie wiatrowej doszło do podobnego incydentu. Wówczas oberwaniu uległa jedna łopata, natomiast w tamtym tygodniu wiatr oberwał trzy.

Wiatr przeniósł uszkodzone łopaty kilkanaście metrów od wieży. Na szczęście latające części nie uszkodziły innych obiektów oraz nikogo nie zraniły. W pobliżu farmy wiatrowej zlokalizowany jest odcinek drogi krajowej nr 28, z której korzysta dziennie kilka tysięcy kierowców. 

red. fot. Konrad Zarzyczny

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • chochlik

    napisane przez chochlik

    piątek, 12 styczeń 2018 21:45

    No tak, bo jak spólki zagraniczne nie wiedzą jakich wiatrów mogą sie spodziewać w tym miejscu....?? to jest efekt. gratulacje dla urzędników gminy , bo i co my z tych wiatraków mamy, gdybym sobie mogła wybudować na swojej działce , to za pare lat nie musiałabym płacić do PGE