ROGI: Strażacy usuwali z rzeki kłody drewna i... śmieci

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

ROGI / MIEJSCE PIASTOWE  W poniedziałkowy poranek strażacy zostali wezwani do zatoru na rzece Lubatówka w Rogach przy ulicy Szkolnej. Zator tworzyły dwa powalone drzewa oraz... tona śmieci.

W poniedziałek (8.01) około godziny 8:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o tworzącym się niebezpiecznym zatorze na rzece Lubatówka, na wysokości ulicy Szkolnej w Rogach (gm. Miejsce Piastowe). Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP KSRG Rogi (2 zastępy) oraz OSP KSRG Miejsce Piastowe (1 zastęp).

Po dojeździe pierwszego zastępu okazało się, że nieprawidłowy przepływ wody powodują dwa powalone drzewa oraz mnóstwo śmieci z dzikiego wysypiska. Poziom wody niebezpiecznie się podnosił i mógł w najbliższej przyszłości spowodować podtopienia pobliskich domostw oraz pól uprawnych. 

Strażacy przystąpili do usunięcia zagrożenia, najpierw wyciągając z wody oraz brzegów rzeki śmieci, a następnie dwie drewniane kłody wyciągnięto za pomocą wyciągarki samochodu Star 266 strażaków z Rogów, który był w stanie wjechać na podmokły teren. 

Po około dwóch godzinach działań strażacy zebrali około 50 worów śmieci. Niestety wśród społeczności lokalnych panują nadal pewne przyzwyczajenia jeśli chodzi o utylizację śmieci. Do niektórych mieszkańców nie dociera, że każdy musi i tak zapłacić gminie za utylizację śmieci i nie trzeba ich wywozić na dzikie wysypiska, które są nie tylko bombą ekologiczną, ale również stwarzają inne zagrożenia.

red., fot. Krzysztof Kozioł, OSP KSRG Rogi

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • Jurij

  napisane przez Jurij

  czwartek, 11 styczeń 2018 18:23

  Mogą pomóc tylko surowe kary!!! Bardzo surowe... zaśmiecenie środowiska to to samo jakbyś my sobie swoje gospodarstwa zaśmiecali!!!!

 • Łukasz

  napisane przez Łukasz

  środa, 10 styczeń 2018 15:55

  Nie podoba mi się zaśmiecanie środowiska i sam nie wyrzucam gdzie popadnie, tylko do worków i koszy skąd jadą w odpowiednie miejsce. Ale ta nowa gospodarka odpadami woła o pomstę do nieba. Dlatego nie dziwię się niektórym, że wyrzucają śmieci do lasu, czy rzeki, choć to zbrodnia. Na przykład w gminie Dukla, myślę, że w innych podobnie od nowego roku śmieci typu popiół będą odbierane 3 razy do roku. U mnie w sezonie grzewczym jest 3 worki zapełnione do połowy, bo więcej ten worek nie udźwignie, tygodniowo wiem będą musieli brać z jednego numeru 20-40 worków za jednym przejazdem. Nie wiem jak to będzie wyglądało. Oni mają mózg ? Czy chcą, żeby ludzie tego typu odpady wyrzucali na pola czy do lasu ? Odpadów bio typu resztki z warzyw, owoców, trawa, liście itp. w ogóle nie będą brać, trzeba to utylizować we własnym zakresie lub samemu wywieźć na wysypisko i dodatkowo zapłacić. Odpady tzw. inne, mieszane będą też brać rzadko, średnio 1,5 raza w miesiącu. Za to za tymi segregowanymi z których mają kasę typu makulatura, szkło, plastik będą jeździć jak na sraczkę, średnio, ponad 2 razy w miesiącu. Nie dość, że trzeba to posegregować to jeszcze im zapłać.