Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej. Bez prądu tysiące domostw, zablokowane drogi

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Ponad 30 interwencji straży pożarnej, brak prądu w części Krosna w gminach Chorkówka, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój oraz zablokowane drogi. To efekt silnego wiatru, który bez przerwy wieje na terenie południowej części nszaego województwa.

- W związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu strażacy do godziny 9 rano w poniedziałek, interweniowali już około 30 razy - mówi bryg. Mariusz Kozak, rzecznik prasowy KM PSP w Krośnie - Najczęściej strażacy wyjeżdżali w części południowej i wschodniej powiatu krośnieńskiego. Cały czas dostajemy powiadomienia o nowych zdarzeniach.

Najczęściej strażacy interweniowali przy połamanych drzewach i słupach energetycznych i telekomunikacyjnych. W Rogach przy ul. Długiej z jednego z budynków wiatr ściągał dach.

Obecnie bez prądu jest tysiące domostw w części Krosna, gminach Chorkówka, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Miejsce Piastowe oraz na powiecie jasielskim. Część awarii ma zostać usunięte do godzin przedpołudniowych, a część dopiero do godziny 16:00. 

Z jazdą po śliskich drogach nie radzi sobie część kierowców. Wiele pojazdów do tej pory znajduje się w rowach. 

- W powiecie ruch na wszystkich drogach jest utrudniony, jednak na obu drogach krajowych (DK19 i DK28) ruch powinien odbywać się już w miarę płynnie - mówi asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno - Obecnie nie mamy informacji o blokadach dróg wojewódzkich. 

Najgorsza sytuacja była w nocy i nad ranem, gdy zablokowane zostały DK28 w Sieniawie oraz drogi wojewódzkie. 

Silne podmuchy wiatru mają osłabnąć dopiero we wtorek przed południem.

red.

 

 

Partnerzy portalu: