Wilk nie zginął od kuli. Znany jest protokół z sekcji zwłok

fot. RDLP Krosno fot. RDLP Krosno

Nie potwierdziły się podejrzenia o skłusowanie wadery (samica wilka) znalezionej 3 października na terenie Nadleśnictwa Rymanów. 

W samo południe 3 października przy drodze leśnej w miejscowości Surowica (gmina Jaśliska), leśnicy z Nadleśnictwa Rymanów znaleźli martwego wilka. To kilkuletnia wadera, która była w dobrej kondycji.

Sekcja zwłok wykonana przez lekarza weterynarii wskazuje że przyczyną śmierci wadery było między innymi złamanie kręgu szyjnego kręgosłupa z przerwaniem rdzenia kręgowego oraz pęknięcie wątroby spowodowane przez urazy mechaniczne.

- Brak obrażeń wewnętrznych wyklucza użycie broni palnej - mówi Edward Marszałek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie - Rodzaj odniesionych obrażeń oraz miejsce znalezienia zwłok mogą wskazywać na wypadek komunikacyjny. 

Coraz częściej dochodzi do wypadków komunikacyjnych z udziałem wilków. - Na drodze krajowej 28 pomiędzy Miejscem Piastowym, a Iwoniczem odnotowane są trzy przypadki, w których niestety zginęły wilki - informuje Edward Marszałek

 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • antymyśliwy

  napisane przez antymyśliwy

  środa, 11 październik 2017 19:56

  Ciekawe komu ratują tyłek, że aż wilk wpadł pod pojazd i zniknął wlot po pocisku.

 • Lupus

  napisane przez Lupus

  środa, 11 październik 2017 16:48

  "Leśnicy natrafili na martwego drapieżnika przy drodze leśnej w miejscowości Surowica. - To kilkuletnia wadera, która była w dobrej kondycji. Wstępne oględziny wskazują na kłusownictwo, widoczny jest bowiem wlot pocisku - mówi Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. "
  Coś sie plączecie Panowie w relacjach i opiniach. Ślad po kuli - mówi Pan Edwar Marszałek - teraz to kolizja, zapewne Pan poluje i wie jak wygląda ślad po kuli. Panowie niewygodne to dla was. Być może członek PZŁ pomylił ją z szakalem :-) bo chyba o to tu chodzi. Psujecie opinię LP takimi krętactwami.

 • ew11

  napisane przez ew11

  środa, 11 październik 2017 13:53

  Na polach w okolicach iwonicza na ktorych jako maly chłopak sie bawiłem dzis mozna spotkać wilka, znajomy który rankiem biega mówił ze widzał pare razy :)

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze