Policjanci zatrzymali kierowcę z 4 promilami. Przewoził 2-letnie dziecko

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy opla. Mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. 38-latek od kilku lat ma cofnięte uprawnienia, a w samochodzie przewoził 2-letnie dziecko.

Wczoraj (wtorek, 12.09) około godz. 20.30, na ulicy Słowackiego w Dukli, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów były słuszne. Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie 38-letniego mieszkańca Dukli.

Okazało się również, że od 6 lat mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z kompletnie pijanym kierowcą podróżowała 25-letnia kobieta oraz 2-letnie dziecko.

38-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, by reagować widząc nietrzeźwego, który zamierza wsiąść za kierownice pojazdu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, wykazujemy troskę o siebie, swoich najbliższych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek” , policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zdecydowało się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, który miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Trzeźwy poranek” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawę bezpieczeństwa na drogach. W poniedziałek od godziny 5 do 13, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. W działania zaangażowano 14 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz 8 policjantów z komisariatów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 1000 kierujących.

Podczas prowadzonych działań ujawniono 5 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Już o godz. 7, na ulicy Krośnieńskiej w Odrzykoniu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, mieszkaniec gminy Dukla, który tuż po godz. 9, został poddany kontroli w miejscowości Równe. Policyjny alkomat wskazał u niego 4,2 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że 32-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy kierujący na „podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • belzebub

  napisane przez belzebub

  czwartek, 14 wrzesień 2017 13:43

  Heh, niech staną w Jasionce k. Dukli. Tam jazda na podwójnym gazie to norma. Szczególnie teraz podczas prac polowych, bo na polu pewnie musi być wiecha. Pijani, bez przeglądów, niesprawnymi złomami nie boją się nikogo, bo komu chciałoby się jechać do Jasionki na kontrole....

 • sc

  napisane przez sc

  czwartek, 14 wrzesień 2017 11:49

  @Marik - czy Ty czytasz co piszesz głąbie?

  A co powiesz, jak się kiedyś dorobisz dziecka, a tam jakiś menel za kółkiem okaleczy czy nawet zabije Twoje dziecko, Twoją kobietę? Też będziesz taki chojrak? A może sam jesteś amatorem wielogazu?

  Może ktoś kompetentny w rządzie się znajdzie, kto wprowadzi kary dla alkoholików za kółkiem takie, że nie tylko grzywna, pozbawienie wolności, ale także konfiskata pojazdu, przymusowe roboty publiczne, kolosalne grzywny, a powodującym kolizje czy wypadki nakazy grzywny w postaci dożywotniej renty dla poszkodowanych. Nie ważne ile ma osób na utrzymaniu, bo właśnie też te osoby przyczyniają się do tego, że taki menel wsiada za kółko po kielichu i tym samym dają przyzwolenie na wjazd morderców na drogi publiczne!

 • procent

  napisane przez procent

  czwartek, 14 wrzesień 2017 00:26

  Marik, Ty chyba jesteś z plemienia LUBINAPIĆ albo nie wiem. Fakt te badania do żółtych rurek jak to piszesz oplutych, są wbrew prawu ale jeśli chociaż jednego delikwenta na podwójnym złapią to jestem ZA !!! Czytając w tych artykułach ilu kierowców jeździ na bani to się w głowie nie mieści.
  To, że oni sobie krzywdę zrobią to mnie to wali ale jak spowodują wypadek to już nie. Jak wiadomo takiemu na promilach podczas wypadku czy kolizji w 80% nic się nie stanie a niewinna osoba jest poturbowana, połamana albo co gorsze ginie.
  !!!!STOP PIJANYM KIEROWCOM !!!!
  a jak mam podejrzenie, że kierowca jakiegoś wozu jest pod wpływem to nie waham się tylko dzwonie na 997. Dwa razy tak miałem, zadzwoniłem i jechałem za typem aż dojechał patrol policji i moje przypuszczenia się potwierdziły.
  A co do państw bardziej rozwiniętych to chyba mają większe kary i konsekwencje takiej jazdy pod wpływem i zastanowią się ludzie dwa razy zanim wsiądą za kółko.....!!!

 • antypijak

  napisane przez antypijak

  środa, 13 wrzesień 2017 12:35

  Tylko że nasze państwo jeszcze nie jest wysoko rozwinięte. A jeździ w "TYM" nasz państwie tylu pijaków aż trudno zrozumieć?
  Widocznie są za małe kary, aby zmniejszyła się ilość amatorów jazdy na podwójnym gazie.

 • antypijak

  napisane przez antypijak

  środa, 13 wrzesień 2017 12:11

  Należy natychmiast wycofać patrole policyjne schowane za kapliczką w Ustrobnej, czekające na jelenia przekraczającego prędkość w terenie zabudowanym.
  Należy skierować je do gminy Dukla, gdzie jak widać jeździ najwięcej pijaków w powiecie i jeszcze bez uprawnień. Cud że nikogo nie zatłukli.

 • Marik

  napisane przez Marik

  środa, 13 wrzesień 2017 12:04

  Nie ma się czym chwalić... A przystawianie kazdemu z osobna oplutego ustnika do dmuchania, bez zadnego uzasadnienia to wbrew prawu... Takie nabijanie statystyk, a nic z tym nikt nie zrobi. Jakos w panstwach bardziej rozwinietych nikt nie stosuje takich ruchów. Badania sa wylacznie kiedy dochodzi do kolizji albo przestepstwa i tyle. I tak powinno byc i u nas.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze