Nietypowy triathlon dla Antosi już 17 września

fot. archiwum fot. archiwum

17 września odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Antosi z mózgowym porażeniem dziecięcym. W triathlonie zmierzą się  przedstawiciele służb, które na co dzień niosą pomoc, czyli policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy.

Jest to już trzecia akcja funkcjonariuszy. Za pierwszym razem przebiegli dla Grześka przez Podkarpackie Trójmiasto - pisaliśmy o tym TUTAJ. Początkiem roku w zimowej aurze pobiegli na zamek dla Wiktorii (KLIKNIJ, aby przeczytać).

Tym razem stawiają poprzeczkę wyżej o organizują charytatywny triathlon. Pierwszy odcinek wodny zaplanowano na zalewie w Sieniawie. Następnie uczestnicy przejadą około 100 km na rowerach aby na koniec przebiec dystans 10 km po terenach górskich z dużymi przewyższeniami. 

Jeśli chodzi o Tosię dla której organizowana jest akcja, jej stan opisują w liście rodzice:

Tosia urodziła się 30.12.2011r. Od 5 miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. U Antosi zdiagnozowano Mózgowe Porażenie Dziecięce. Córeczka do tej pory nie chodzi a jej mowa jest niewyraźna. Od 2015 roku Tosia uczęszcza do Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola PLANETA 21 w Krośnie. Korzysta tam z wszelkiej możliwej rehabilitacji tj. rehabilitacja ruchowa, integracja sensoryczna, terapia ręki, logopeda, neurologopeda, pedagog . Mając kontakt z rówieśnikami jest bardzo otwarta i kontaktowa. Antosia korzysta także z hipoterapii przez co uwielbia konie. Wszystkie terapie przynoszą efekty co daje szanse by Tosia mogła być kiedyś jak najbardziej samodzielna.

We wrześniu zaplanowany mamy wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Truskawca na Ukrainie, z czym wiążemy ogromne nadzieje na kolejne postępy u Tosi. Pomimo wielu trudności i wysiłku córeczka jest bardzo pogodną i uśmiechniętą dziewczynką.

Organizatorzy triathlonu zapraszają firmy i instytucje, oraz osoby prywatne o wsparcie finansowe, bo jak mówią - uśmiech dziecka jest najwspanialszą nagrodą!

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji 21, której podopieczną jest Tosia.

Fundacja 21
38-400 KROSNO
ul. Wolności 1

Darowizna dla RYPYSCA001
Bank Pekao S.A. I O/Krosno
53 1240 2311 1111 0010 5855 8565

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Scooby

    napisane przez Scooby

    środa, 13 wrzesień 2017 00:40

    Z tego co mi się wydaje to jest całkowity zakaz pływania w Sieniawie

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze