Trzy interwencje dukielskich strażaków w ciągu kilku godzin

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Aż trzy razy interweniowali strażacy z OSP KSRG Dukla w ciągu kilku godzin, w sobotę (9.09). Strażacy interweniowali w Pustelni św. Jana w Trzcianie, w Teodorówce oraz w Iwli.

W dniu 09.09.2017 r. strażacy OSP KSRG Dukla wyjeżdżali do trzech zdarzeń na terenie gminy Dukla.

Od godziny 7:27 usuwali trzy wyschnięte drzewa w miejscowości Trzciana, na terenie Pustelni św. Jana. Drzewa stwarzały zagrożenie pielgrzymom i osobom przebywającym na terenie pustelni. Do działań wyjechali również druhowie z OSP Iwla. 

O godz. 11:59 strażacy zostali zadysponowani do zadymienia w budynku mieszkalnym w miejscowości Teodorówka. Okazało się, że doszło tam do zawarcia instalacji elektrycznej i zapalenia elementów drewnianych. Do działań wyjechał średni samochód ratowniczo-gaśniczy (GBA) Mercedes Atego, a do działań skierowano dodatkowo zastęp strażaków zawodowych z JRG Krosno.Kolejny raz zaalarmowano strażaków o godz. 13:57. Zadysponowano ich do usunięcia złamanego drzewa na jezdni między miejscowościami Iwla-Chyrowa. Alarm okazał się jednak fałszywy.
Do działań wyjechał samochód GBA Mercedes Atego.

Strażacy z OSP KSRG Dukla są jedną z najczęściej dysponowanych jednostek na terenie naszego powiatu. W tym roku do akcji wyjeżdżali już około 70 razy. 

red. | fot. OSP KSRG Dukla

 

Partnerzy portalu: