Inne

Od kilkudziesięciu godzin strażacy walczą z siłami natury. Zmęczenie jednak daje się we znaki najtwardszym. W Żarnowcu około godziny 11. podczas akcji przeciwpowodziowej jeden ze strażaków działających nieprzerwanie od około północy osłabł i stracił chwilowo przytomność.

W środowy poranek i przedpołudnie sytuacja na rzekach Wisłok i Jasiołka oraz w ich zlewniach powoli się ustabilizowała i poziom wód opada. Jednak nad nasz powiat nadciągają kolejne chmury, które przyniosą bardzo intensywne opady deszczu. Niesprzyjająca aura będzie utrzymywać się, aż do piątku.

Niespokojne popołudnie i wieczór w powiecie krośnieńskim. Kilkanaście razy interweniowali już strażacy zawodowi oraz ochotnicy, którzy zmagają się z podtopieniami domów oraz zalanymi drogami i przepustami drogowymi. 

Interwencja funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na krośnieńskim dworcu wyeliminowała z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych kierowców autobusów. Mężczyźni stracili swoje prawa jazdy.

Wilki Krosno obejmują prowadzenie w drugiej lidze żużlowej po tym jak pokonali dotychczasowego lidera Kolejarza Opole! Wilki Krosno - Kolejarz Opole:48:42. Zapraszamy na fotorelację Darka Błażejowskiego.

Podczas sobotniej zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację Grzegorza Karasia – ratownika  medycznego zebrano w gotówce 34 839,43 zł i 8 euro. To rekordowa kwota zebrana bezpośrednio do puszek podczas Nocnej Jazdy Ratowników – cyklicznej imprezie organizowanej przez Krosno112.pl wraz z OSP Dobieszyn.

Grzegorz Karaś od ponad 25 lat jako ratownik medyczny niósł pomoc innym. Osób zawdzięczających mu życie i zdrowie na pewno jest sporo, liczby można podawać w tysiącach. Dokładnie dwa lata temu, w maju 2017 roku jego życie prywatne i zawodowe się zawaliło. Dostał udaru mózgu. 

15 maja 2019 r. w wieku 108 lat i w 87 roku profesji zakonnej zmarła s. Gabriela Helena Sporniak. Urodziła się 17 czerwca 1911 r., w miejscowości Równe, położonej w pobliżu Miejsca Piastowego.

Strona 1 z 107
 

Partnerzy portalu: