Inne

Od grudnia startuje pierwszy cykl szkoleń z tworzenia animacji komputerowej w Krośnie. Pomysłodawcą szkoleń organizowanych przez Studio Animacji Action Heroes jest Paweł Lipka, który pracował m.in. przy serialach animowanych: “Garfield Show” i “Włatcy Móch”, a także filmie kinowym “Sala Samobójców”. Szkolenia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży i składają się z ośmiu 3-godzinnych spotkań. 

We wtorkowy poranek (20.11) policjanci i medycy interweniowali w Bóbrce (gm. Chorkówka), gdzie na skraju lasu miał znajdować się młody mężczyzna, w poszarpanych i skąpych ciuchach. Jak się okazało mężczyzna kilkanaście godzin wcześniej opuścił Dom Pomocy Społecznej w Sanoku.

Poszukiwania Kazimierza Pernala do tej pory nie przyniosły żadnego rezultatu. Od sobotniego poranka szukała go rodzina, policjanci, strażacy OSP, goprowcy, ratownicy i mieszkańcy Lubatowej. W środę (21 listopada) o godzinie 8:00 zostaną wznowione terenowe poszukiwania przez rodzinę, mieszkańców gminy Iwonicz-Zdrój, strażaków. Policjanci cały czas prowadzą czynności wyjaśniające okoliczności zaginięcia oraz ustalają, gdzie mógł udać się zaginiony mężczyzna.

Kolejna pula 25 mln zł z unijnych funduszy trafi do przedsiębiorców z województwa podkarpackiego w formie preferencyjnie oprocentowanych pożyczek przeznaczonych na cele rozwojowe.

Pod taką nazwą strażacy OSP Lubatowa w dniu 18 listopada 2018 r. o godz. 14.00 zorganizowali wydarzenie promocyjno-kulturalne kończące realizację grantu o wyżej wymienionej tematyce.

Krośnieńscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wychłodzonego mężczyzny. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy i przetransportowali do szpitala nietrzeźwego 42-latka.

Co roku, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 10 st. C, w domach zaczynamy sezon grzewczy, a strażacy zaczynają wyjeżdżać do pożarów sadzy w kominach. Gdy temperatura jest ok. 0 st. C, zaczynają się zatrucia tlenkiem węgla. W niedzielę wieczorem w jednym z bloków przy ul. Krakowskiej w Krośnie zasłabła 12 latka. Jak się okazało zatruła się tlenkiem węgla.

Kilkudziesięciu strażaków, goprowców i policjantów przeszukuje od godzin popołudniowych okolice gminy Iwonicz-Zdrój. Nad ranem wyszedł z domu w Lubatowej Kazimierz Pernal. Mężczyzna jest chory na Alzheimera, może nie pamiętać drogi do domu.

Strona 1 z 92