Niecodzienny gość na krośnieńskim niebie i lotnisku. W czwartek (23.05) do redakcji zaczęły spływać filmiki i zdjęcia patrolującego ulice miasta śmigłowca z napisem "POLICIJA". Po kilku chwilach wiedzieliśmy już, że załoga śmigłowca nie składa się z funkcjonariuszy chorwackiej policji, a pracowników podrzeszowskiej firmy Heli-One. 

Drewniany domek na działkę

piątek, 24 maj 2019 17:02

Coraz więcej ludzi inwestuje w działki poza miastem. Posiadanie własnego miejsca blisko natury jest idealnym sposobem na weekendowe wypoczywanie po ciężkim tygodniu pracy. Aby odpoczynek był efektywny, na działce przydałoby się również odpowiednie lokum, które będzie zaciszne, wygodne, ładne oraz nie będzie burzyło harmonii z naturą. Mowa, oczywiście, o domku letniskowym. Najlepsze domki na działkę wydają się być z drewna, ponieważ spełniają wszystkie wcześniej wymienione aspekty. Dodatkowym atutem drewnianego domku na działkę jest ekologia, która jest bardzo istotna nie tylko w skali lokalnej, ale i globalnej. Jedną z wiodących firm, która zajmuje się projektowaniem, sprzedażą oraz montażem drewnianych domków, jest Eko Architektura z Białegostoku. Dyrektor tej firmy, Przemysław Balcewicz, zgodził się na rozmowę, w której przybliża nam zagadnienie drewnianych domków na działkę oraz sukces jego przedsiębiorstwa.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali kierującego volvo, który jadąc drogą krajową nr 19 w Miejscu Piastowym przekroczył prędkość o 63 km/h. Policjanci ukarali 22-latka mandatem i zatrzymali jego prawo jazdy.

W piątek (24.05) po godzinie 11:00 na ul. Pelczara w Korczynie doszło do kolizji drogowej. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w choinki, ścinając je. Mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Od kilkudziesięciu godzin strażacy walczą z siłami natury. Zmęczenie jednak daje się we znaki najtwardszym. W Żarnowcu około godziny 11. podczas akcji przeciwpowodziowej jeden ze strażaków działających nieprzerwanie od około północy osłabł i stracił chwilowo przytomność.

Dramatyczny krajobraz po nocnym oberwaniu chmury na terenie Krosna i powiatu. W akcji przeciwpowodziowej bierze udział już około kilkuset strażaków PSP i druhów OSP z prawie wszystkich jednostek na terenie naszego powiatu, a jest ich 95. 

Do końca roku w garażach czterech jednostek OSP z terenu powiatu krośnieńskiego pojawią się nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. W środę (22.05) w Rzeszowie samorządowcom oraz prezesom OSP wręczono promesy na zakup pojazdów. 

W środowy poranek i przedpołudnie sytuacja na rzekach Wisłok i Jasiołka oraz w ich zlewniach powoli się ustabilizowała i poziom wód opada. Jednak nad nasz powiat nadciągają kolejne chmury, które przyniosą bardzo intensywne opady deszczu. Niesprzyjająca aura będzie utrzymywać się, aż do piątku.

Strona 1 z 664
 

Partnerzy portalu: